PETITGRAIN Aitriųjų apelsinų eterinis aliejus AMRITA, 5 ml

3,95 € su PVM790,00 € / 1 l

Aitriųjų apelsinų lapų (petitgreinų) eterinis aliejus vienas iš aliejų galinčių padėti įveikti stresą. Pasižymi raminančiomis ir atpalaiduojančiomis savybėmis, tad gali padėti atsipalaiduoti, nuvyti nerimą, sumažinti kasdienę įtampą ne tik visame kūne bet ir mintyse. Aliejus pasižymi labai originaliu žalumos ir vaisiu kvapu, tuo pačiu gali šiek tiek kelti asociaciją su medienos kvapu.

Prekė įdėta į krepšelį.

Prekės kodas: AK-EA-046-5

Pristatymas per 2 dienas (-ų)

Apie prekę

Aprašymas

Žaliava (Citrus aurantium ssp aurantium) šiam aliejui gaminti auga ant Paragvajuje ūkiuose užaugintų  karčiavaisių cintrinmedžių. Eterinis aliejus išgaunamas iš šviežiai nuskintų lapų ir šakelių (ūgliukų) distiliacijos vandens garais būdu, esant žemam slėgiui. Skystos konsistencijos aiiejui būdinga skaidri, bespalvė arba švieiai geltona spalva. Kvapas – šviežios žalumos, su vaisių ir gėlių natomis.

Iš literatūros žinoma, kad aitriųjų apelsinų lapelių aliejus natūraliai daugiausiai sudarytas iš linalilacetato ir linalolio, kiek mažiau sudėtyje yra terpineolio, geranyl acetato ir neryl acetato[1]. Dėl savo veikliųjų medžiagų aliejus pasižymi dezodoruojančiomis[2], tonizuojančiomis ir valomosiomis[3] savybėmis, taip pat kaip labai gera ir plačiai panaudojama natūrali kvapioji medžiaga[4].

Aitriųjų apelsinų lapelių (petitgreinų) eterinis aliejus dėl davo veikliųjų medžiagų ir savybių yra labai plačiai panaudojamas. Maiste – naudojamas pagrindiniuose maisto produktuose kaip kvapioji medžiaga, gėrimuose, kepiniuose ar saldumynuose[5]. Kaip kvapioji medžiaga dėl savo unikalaus kvapo naudojamas kosmetikoje, tualeto reikmenyse, kvepaluose kosmetikoje[6]. Aromaterapijoje gali būti naudojamas sąmoningumui didinti[7], nervinę sistemą raminanti ir atpalaiduoti[8].

Produktas jautrus UV spinduliams (laikui bėgant gali išgaruoti veikliosios medžiagos ir kvapas). Privaloma laikyti eterinį aliejų tamsaus stiklo arba aliuminiame buteliuke, tvirtai uždarytą, 5°C-40°C temperatūroje.

Atsargumo priemonės:

 •         Nerekomenduojama naudoti pirmaisiai trimis nėštumo mėnesiais;
 •         Sudėtyje esantys natūralūs junginiai (linalolis, kiek mažiau gerianiolis ir limonenas) gali sukelti alergiją jautriems arba alergiją šioms sudedamosios dalims turintiems žmonėms, kai eterinis aliejus naudojamas kaip kosmetikos sudedamoji dalis (pagal 7-ąjį Europos Parlamento ir tarybos direktyvos pakeitimą (2003/15/EB) dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su kosmetikos gaminiais);
 •         Prieš naudojant ant odos visada pirmiausiai išbandykite ant nedidelio odos ploto (alkūnės lenkime) ir stebėkite ne mažiau nei 48 valandas;

Jei norite aliejų naudoti kaip kosmetikos ingredientą, prašome peržiūrėti konkrečias atsargumo priemones:

 •         Visada laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Dėl jų saugumo, nepašalinkite iš buteliuko kapsulės per kurią lašinamas aliejus;
 •         Dirbdami su aliejumi venkite kontakto su rankomis ir akimis. Jei nutiko taip kad aliejus sureagavo su rankomis ar pateko į akis – nedelsiant ir labai gerai perplaukite vandeniu. Jei dirginantys ar pašaliniai poveikiai nepraeina – kreipkitės į gydytoją;
 •         Eteriniai aliejai yra labai stiprūs, tad naudokite saikingai ir atsargiai;
 •         Laikykitės rekomenduojamų maksimalių dozavimo nurodymų. Dozuokite pagal receptūrose murodytus kodus ir kiekius;
 •         Neturi būti naudojamas gaminiuose kurie yra skirti akių sričiai ar gleivinei. Negalima naudoti tiesiogiai į akis, ausis ar nosį;
 •         Gali dirginti ar jautrinti odą. Rekomenduojama prieš naudojimą išbandyti ant nedidelio odos ploto (alkūnės lenkime) ir stebėkite ne mažiau nei 48 valandas. Jei pastebite reakciją (paraudimą, sudirgimą, niežėjimą ir pan.) – nenaudokite produkto;
 •         Atsitiktinai nurijus eterinio aliejaus – kreipkitės į gydytojus (nuodų kontrolės centras). Neskatinkite vėmimo;
 •         Nenaudokite aliejaus nėščioms moterims iki 3 mėn. Ir vaikams iki 6 metų;
 •         Molis yra linkęs stiprinti eterinių aliejų įsiskverbimą ir dirinantį poveikį. Jei turite jautrią ar greitai į pokyčius reaguojančią odą, rekomenduojama vengti naudoti eterinius aliejus molio kaukėse.

Pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1272/2008 dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo, Aitriųjų apelsinų lapų (petitgreinų) eterinis aliejus skirtas naudoti kaip kosmetikos ingredientas turi tokią informaciją:

PAVOJUS: saugoti nuo vaikų. Gali sukelti alergiją odai. Sukelia rimtas akių traumas. Dėvėti apsaugines pirštines ir akių apsaugą. PATEKUS ANT ODOS: nuplaukite dideliu kiekiu vandens. Dirginimo ar bėrimo atvėju – pasitarkite su gydytoju. PATEKUS Į AKIS: keletą minučių atidžiai plaukite vandeniu. Jei nešiojate kontaktinius lęšius – išimkite ir toliau skalaukite vandeniu. Nedelsiant skambinkite į apsinuodijimų kontrolės centrą arba gydytojui.

Turinys ar talpykla turi būti išmesta į atliekų surinkimo centrą vadovaujantis galiojančiomis taisyklėmis.

 

 

DĖMESIO

Savybės, indikacijos, naudojimo metodai yra paimti iš aromaterapijos, hidroterapijos ir fitoterapijos knygų, svetainių ar kitų internetinių šaltinių. Informacija pateikiama informaciniais tikslais ir jokiu būdu negali būti traktuojama kaip medicininės paskirties. Dėl bet kokio naudojimo gydymo tikslais ar esant alergijoms būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

 

----

[1]Leung, A. Y. (1980). Encyclopedia of Common Natural Ingredients used in food, drugs and cosmetics. New York: John Wiley & Sons. p. 478.

[2] http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/cosing/index.cfm?fuseaction=search.details_v2&id=35016

[3] http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/cosing/index.cfm?fuseaction=search.details_v2&id=33995

[4] http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/cosing/index.cfm?fuseaction=search.details_v2&id=40879; http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/cosing/index.cfm?fuseaction=search.details_v2&id=80711 (5.65%)

[5]Leung, A. Y. (1980). Encyclopedia of Common Natural Ingredients used in food, drugs and cosmetics. New York: John Wiley & Sons. p. 479.

[6] Vicki Pitman (2004), Aromatherapy– A Practical Approach, Great Britain: Scotprint. P.272-273. (Google Books)

[7] Lawless, Julia 1995 The Illustrated Encyclopedia of Essential Oils UK: Thorsons. 49. (Google Books)

[8] Vicki Pitman (2004), Aromatherapy– A Practical Approach, Great Britain: Scotprint. P.178. (Google Books)

Country of origin: Paragvajus

Sudėtis

Lotyniškas pavadinimas: Citrus aurantium

Ingredients (sudedamosios dalys): Citrus aurantium ssp aurantium leaves and small twigs (karčiavaisio citrinmedžio lapai ir šakelės).

Naudojimas

Pasigaminkite savo kvepalus!

Purškiamų kvepalų bazė AMRITA

Susijusios prekės

Lankytojų komentarai

Naujas komentaras

Komentuoti gali tik registruoti vartotojai.

Užsiregistruokite arba Prisijunkite

Parašyti atsiliepimą

PETITGRAIN Aitriųjų apelsinų eterinis aliejus AMRITA, 5 ml

PETITGRAIN Aitriųjų apelsinų eterinis aliejus AMRITA, 5 ml

Aitriųjų apelsinų lapų (petitgreinų) eterinis aliejus vienas iš aliejų galinčių padėti įveikti stresą. Pasižymi raminančiomis ir atpalaiduojančiomis savybėmis, tad gali padėti atsipalaiduoti, nuvyti nerimą, sumažinti kasdienę įtampą ne tik visame kūne bet ir mintyse. Aliejus pasižymi labai originaliu žalumos ir vaisiu kvapu, tuo pačiu gali šiek tiek kelti asociaciją su medienos kvapu.